Temmuz 22, 2019

TUYO

Ticaret Uygulama Okulları – TUYO

Hani “Tahtakale bir üniversitedir” deriz ya, işte biz üniversiteli gençlerimizi Tahtakale, Laleli, Doğubank ve Kapalıçarşı’ya taşıyor orada bizzat sahada esnaflarımız ve tüccarlarımız desteği ile eğitiyoruz. Böylelikle, Üniversitemizi Tahtakale’ye, Laleli’ye, Kapalıçarşı’ya ve Doğubank’a katmış oluyoruz. Proje 2018-2019 Bahar Akademik yarıyılında hayata geçirildi. İlk dönemde 37 öğrenci esnaf ve tüccarlar ile eşleşti ve tam bir dönem eğitim yaptılar. Kah karton taşıdılar, kah müşteriler ile ilgilendiler, kah oturup gözlem yaptılar, tahsilat yaptılar, fatura kestiler. Bu faaliyetleri çok zaman hayatlarında ilk defa yaptılar.

Projeye destek verek akademik ve esnaflar öğrencilerimiz ile birlikte projenin mimarlarıdır. TUTUM 2023 akademik yılının bahar döneminde 1000 öğrenciyi eğitmeyi hedeflemiştir.

Projenin akademik çıktıları da değerlendirildi. Bir yandan ulusal bir konferansta konuya ilişkin bildiri sunuldu, diğer yandan öğrenciler ile dönem başında ve sonunda yapılan anketler ile bir yüksek lisans tezi yazıldı. Bir adet elektronik yayın yapıldı.

Destek veren ve emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

TUTUM YK