Temmuz 22, 2019

Integrate-Me

Bir AB Horizon2020 Projesidir!

Proje, Türkiye’nin yanı sıra, Finlandiya, İtalya ve Slovakya ile birlikte ele alınmış ve yazılmıştır. Projenin genelinde İstanbul Ticaret Üniversitesi liderlik görevini yürütürken, Türkiye ayağında, Türkkep, BETA İlim Derneği ve Sabancı Üniversitesi bulunmaktadır.

Proje, Başta Suriyeli mülteciler olmak üzere göçmenlere ilişkin bir çeşit “uygulama programı”dır. Öyle ki, bu aplikasyon sayesinde, göçmenlerin mültecilerin gerçek manada liyakatlarının olduğu alanlarda çalışmaları sağlanarak istihdamda bir düzenleme ve genel itibarı ile de ülke ekonomisinde bir iyileşme yapılmasını sağlayacak bir çalışma olarak öngörülüyor.

Proje Türkkep’in koordinatörlüğünde ve yüksek performans anlayışı ile 2 ay gibi kısa sürede yoğun bir tempo ile hazırlanarak tamamlanmıştır. 20 Mart 2019 tarihinde AB Komisyonuna sunulan proje, 15 puan üzerinden 10 barajını geçerek yaklaşık 3.5 milyon Euro alınacak desteği 36 aylık bir süreçte yönetmeyi amaçlamaktadır.

Yoğun temposu ile tüm paydaş kurumları ve proje ekibini motive eden ve çalıştıran Koray Yozgatlı taktire şayan bir performans sergilemiş ve en büyük teşekkürü hak etmiştir. Sonuç ne olursa olsun, ilerisi için umut dolu bir dönem ve çalışma ortaya konulmuştur.

TUTUM YK